Personal

Andreas Mattsson

Montör

035-710 44 02
andreas.mattsson@halmstadkylteknik.se

 

Andreas Oscarsson

Montör

035-710 44 53 andreas.oscarsson@halmstadkylteknik.se

Bengt Augustin

Servicetekniker

035-710 44 01
bengt@halmstadkylteknik.se

Bengt Augustin

Carina Karlsson

Administration, ekonomi

035-16 15 89
carina@halmstadkylteknik.se

Carina Karlsson

Christer Andreasson

Servicetekniker

035-710 44 06
christer@halmstadkylteknik.se

Fredrik Lundvall

Montör

035-710 44 78
fredrik.lundvall@halmstadkylteknik.se

 

Henrik Nilsson

Servicetekniker

035-710 44 77
henrik.nilsson@halmstadkylteknik.se

Henrik Ohlsson

VD, försäljning

035-16 15 85                    henrik@halmstadkylteknik.se

 

Henrik Ohlsson

Johan Engström

Teknisk Administratör

035-16 15 88
johan@halmstadkylteknik.se

Kay Stockenberg

Ledning, serviceledare

035-16 15 86                         kay@halmstadkylteknik.se

Kay Stockenberg

Kenneth Andersson

Montör, servicetekniker

035-710 44 08
kenneth@halmstadkylteknik.se

Krister Åkesson

Servicetekniker

035-710 44 07
krister.akesson@halmstadkylteknik.se

 

Mikael Ljunggren

Tekniker

035-710 44 10
micke.ljunggren@halmstadkylteknik.se

Peter Larsson

Servicetekniker Förslöv

035-710 44 84
peter.larsson@halmstadkylteknik.se

Peter Larson

Peter Ohlsson

Ledning, projektansvarig

035-16 15 84                     peter@halmstadkylteknik.se

Peter O

Pontus Rydén

Montör

035-710 44 30
pontus.ryden@halmstadkylteknik.se

Pontus Rydén

Robin Axelsson

Montör

035-710 44 99
robin@halmstadkylteknik.se

Sebastian Nilsson

Montör

035-710 44 60
sebastian.nilsson@halmstadkylteknik.se

Sten Johansson

Tekniker VVS

035-710 44 80
sten.johansson@halmstadkylteknik.se

Timmy Damgaard

Tekniker

035-710 44 72
timmy.damgaard@halmstadkylteknik.se

Tommy Svea

Servicetekniker

035-710 44 66
tommy@halmstadkylteknik.se

Tommy Svea

Torbjörn Nordström

Servicetekniker

035-710 44 15
torbjorn@halmstadkylteknik.se

Torbjörn Nordström

Åsa Kilagård

Administration

035-16 15 87
asa.kilagard@halmstadkylteknik.se

 

SÖK

NYHETER

14-12-15

Stolt sponsor av HBK »

Många tror att vi på Halmstad Kylteknik endast installerar kylanläggningar eller värmepumpar i kontor, butiker eller övriga lokaler, men! Vi […]

13-11-04

En av de nominerade till årets företagare 2013 »

Detta året räckte det inte hela vägen, trots detta är vi stolta och tacksamma över att vara topp 3 årets […]

13-05-16
Video

Fredrik kan det där med energibesparing »

(Bild från www.privataaffarer.se) Fredrik en av våra egna servicetekniker har precis vunnit årets E-Prize och kan stolt säga att han […]

10-09-27
Video

Vi bygger kylanläggning på Gekås »

Två stycken kylmedelskylare, fabrikat Carrier, skall lyftas upp på taket på Gekås. De väger ca 3 ton st, är ungefär […]


Video

Potatiskyla »

Låg energiförbrukning och låga investeringskostnader är alltid intressant. Vi på Halmstad Kylteknik har fått äran att jobba tillsammans med Bo […]

10-09-17
Video

Fjärrvärme kyler isen »

För att kyla isarna i Halmstad Arena tog vi fram och installerade en helt unik Absorptionskylmaskin. Den ingående temperaturen på […]


Video

Fjärrvärme skapar inomhusklimat »

För att skapa komfortkyla i Halmstad Arena har vi installerat en Absorptionskylmaskin. Den ingående temperaturen på fjärrvärmen är +98° C […]


Video

Tre kyltorn »

För optimal energieffektivitet i kylsystemet till Halmstad Arena har vi valt Kyltorn med dynamisk drift och evaporativ kyleffekt. Med högeffektiv […]


Video

En skrubber tvättar luften »

Vad händer vid ett eventuellt ammoniakläckage? Eftersom ammoniak inte är direkt giftigt, men kan irritera andningsvägarna och är starkt korroderande […]

10-03-01

Jonisering av luft »

Joniseringsaggregat Vi saluför den perfekta lösningen för soprum. Till en låg investerings & driftkostnad kan du undvika lukt i soprummet […]